callum-mcgregor-celtic-st-johnstone-premiership-august-13-2014

СЕЛТИК…3

Стоукс 55, Битон 76, Макгрегър 85

С. ДЖОНСТЪН…0

Селтик надигра Сейнт Джонстън в Пърт с удебителното 3-0 в първи си мач за сезона в Премиършип.

Хубавият гол на Антъни Стоукс в началото на второто полувреме беше допълнен от успешно изпълнена дузпа от Нир Битон и гол на Калъм Макгрегър пет минути преди края за класическата победа като гост.

Освен трите попадения играчите на Тони Дейла и имаха и една редица други изгодни ситуации за гол, който пропуснаха, а добри намеси направи и вратарят на домакините Алън Манъс. Все пак трите гола бяха достатъчни за 3-те точки в мача.

В следващия кръг в събота Селтик посреща временния водач в класирането Дънди Юнайтед.

СЕЛТИК (4-2-3-1) Гордън, Матюс, Изагире, Ван Дайк, Лустиг, Битон, Йохансен, Стоукс (Кайал 74), Комънс (Бергет 69), Макгрегър, Форест (Бурихтер 60).

Резерви: Залушка, Амброуз, Пуки, Денайър.

Играч на мача: Калъм Макгрегър