Селтик с ценно равенство срещу Марибор в Словения

НК Марибор…1
(Бохар 13)

СЕЛТИК…1
(Макгрегър 6)

Марибор и Селтик завършиха при резултат 1:1 първия мач от плейофите за влизане в Шампионска лига. Селтик поведе с гол на Калъм Макгрегър още в 6-та минута, а домакините възстановиха равенството осем минути по-късно с попадение на Дамян Бохар. Българинът Александър Тонев остана извън състава на Селтик за срещата.

Независимо от предпазливото начало и на двата отбора, Селтик поведе пръв в резултата. Далечен пас на Йохансен прехвърли защитата на домакините и намери Бергет, той навлезе към наказателното поле и стреля, но вратарят изби. Топката попадна в Макгрегър, който нямаше проблеми да я прати в мрежата на Марибор за 1:0.

Марибор се върна бързо в мача и в 14-ата минута изравни резултата. Филипович изведе Дамян Бохар между централните защитници на гостите сам срещу вратаря Гордън и словенският нападател с точен удар опъна мрежата на Селтик – 1:1.

В следващите минути от двубоя двата тима си размениха множество атаки, но нито една не завърши с попадение. Селтик имаше голямо предимство във владеенето на топката при съотношение 53% на 47%. Двата тима имаха и по 4 точни удара в очертанията на вратата. Антъни Стоукс и Стефан Йохансен имаха чисти възможности за второ попадение, но не съумяха да се възползват и да отбележат решителен втори гол за гостите.

В края на мача Селтик се прибра в защита с явното намерение да запази изгодния резултат, нещо което не направиха при гостуването на Легия, когато продължиха да атакуват макар и с 10 човека и бяха наказани в последните минути с голове за поляците.

Реваншът ще се проведе във вторник, 26 август на Селтик Парк в Глазгоу.

СЕЛТИК (4-3-3) Гордън; Лустиг, Денайър, Ван Дайк, Изагире; Мългрю, Йохансен; Кайал (Битон 90); Макгрегър, Бергет (Амброуз 73), Стоукс (Грифитс 80)

Резерви: Залушка, Хендесън, Комънс, Пуки.

Инфо: novsport.com; celticfc.net