Минимална загуба спря надеждите на Селтик за Шампионската лига

celmarcl

СЕЛТИК…0

НК МАРИБОР…1
(Таварес 75)

Надеждите на Селтик за влизане в Шампионската лига през този сезон приключиха след минималната загуба с 0-1 от Марибор, която направи общия резултат от двата мача 1-2 в плейофния кръг.

Селтик владееше повече топката в мача, а от началото на второто полувреме, след влизането на Крис Комънс, отборът се хвърли в атака, докато словенците разчитаха основно на откъслечни контраатаки. Въпреки натиска обаче в играта на „келтите“ липсваше завършващия удар, а на два пъти и липсата на шанс ги лиши от попадение. Най-активни в тези периоди за „зелено-белите“ бяха Макрегър, Ван Дайк и Комънс.

В 75-та минута при една контраатака на словенците Таварес вкара единствения гол за гостите, отправяйки фалцов удар покрай Крейг Гордън, след като „райетата“ не успяха да изчистят едно центриране отляво.

Преди това шотландският шампион удари гредата след удар на Калъм Макгрегър. Накрая играчите на Дейла останаха разочаровани като всичките им усилия да променят резултата се оказаха напразни.

Сега Селтик ще се включи в груповата фаза на Лига Европа, а жребият ще се състои в петък.

СЕЛТИК (4-3-3) Гордън; Амброуз, Лустиг (Бурихтер 72), Ван Дайк, Изагире; Кайал (Комънс 46) Мългрю, Йохансен; Макгрегър, Стоукс, Бергет (Матюс 65)
Резерви: Залушка, Денайър, Битон, Грифитс

Играч на мача: Калъм Макгрегър

Инфо: celticfc.net