„Селтик“ измъкна победата срещу „Динамо“ (Загреб), Тонев игра почти цял мач

Българският нападател Александър Тонев и „Селтик“ постигнаха ценна победа в група D в Лига Европа. „Детелините“ се наложиха с 1:0 срещу „Динамо“ (Загреб) у дома.

Тонев започна като титуляр и игра до 88-ата минута. С успеха си шотландският отбор събра четири точки, с колкото е и „Залцбург“, който направи обрат за 2:1 срещу „Астра“. „Динамо“ е трети с три, а румънците са последни без спечелени точки.

Двубоят в Глазгоу беше интересен с много положения, повечето от които обаче бяха пред вратата на „Селтик“. Домакините поведоха рано, но след това с основна заслуга за успеха беше вратарят им Гордън. Хърватите отправиха цели 17 удара към вратата му, като шест бяха точни.

„Детелините“ поведоха още в шестата минута чрез Крис Комънс. След подаване от лявото крило той прескочи топката и влезе към наказателното поле, където беше изведен от Стоукс. Комънс се възползва и отбеляза с диагонален удар по тревата.

След това започнаха атаките на „Динамо“. В 19-ата минута Уилсон Едуардо пропусна добра възможност, като стреля неточно с глава. Той отправи мощен удар от около 25 метра в 28-ата минута, но улучи горната греда. Последваха впечатляващи спасявания на Гордън.

„Динамо“ продължи да напада по-опасно и след почивката. Хърватите имаха добре организирани атаки, но накрая преграда се оказваше вратарят на съперника. Отлична възможност имаше Едуардо в 55-ата минута. Тогава негов съотборник напредна на скорост от дясно, а трима бранители се втурнаха към него. Оставен сам, Едуардо овладя пред вратата и стреля, но отново Гордън изби.

В последните минути натискът на хърватите се увеличи, но те не можаха да стигнат до изравняване.

Източник: dnevnik.bg